Czym jest Outsourcing i Netsourcing?

Przedsiębiorstwo lub też korporacja zamierzająca wejść na poważnie w świat Internetu, ma obowiązek do głębi się zastanowić, czy planuje zbudować własną infrastrukturę i zająć się tym samemu, czy również powierzyć to zadanie sprofilowanej jednostce gospodarczej. Świadczenie tego rodzaju usług nosi specjalistyczną nazwę – outsourcing serwerów. Jest to zlecenie części obowiązku, w tym przypadku informatycznych połączonych z serwerami, zewnętrznej niezależnej firmie. Jest to praktyczne rozwiązanie. Oszczędza się pieniądze, w wypadku kiedy jednostka gospodarcza sama musiałaby się zająć administracją i budową infrastruktury.

Dodatkowo powierza się to zadanie sprofilowanym usługodawcą, wykonującym dokładnie swoje zadanie. Jednym z detalów outsourcingu jest tzw. netsourcing. Jest on powiązany z usługami sieciowymi. Gra toczy się tutaj o umieszczaniu własnych stron internetowych i aplikacji poza siecią firmową. Są one umieszczane na serwerach zewnętrznych u firm zaświadczających takie usługi. Zaletami tutaj znowu są niższe koszty i fachowość zaświadczania usług – znacznie więcej na outsourcing it Poznań. Do działania oprzyrządowania komputerowego potrzebne jest zainstalowanie stosownego systemu operacyjnego.

Czynność tą możemy pozostawić dla zajmującego się tym informatyka lub też mając szerszą wiedzę na temat kompów dokonać tego samemu. Na początku musimy wybrać jaki system pragniemy zainstalować. Chwilowo zdecydować się jesteśmy w stanie na coś z rodziny Microsoft Windows lub też darmowego Linuxa. Pierwsza z opcji wybory wiąże się z kosztem kilkuset złotych. Do wyboru tutaj w zależności od mocy obliczeniowej naszego komputera, starszą wersję systemu Windows XP bądź z nowszych wersji Windows Seven czy też Windows Eight.

Jeśli mamy szybki procesor oraz wydajną pamięć ram, wybrać jesteśmy w stanie dodatkowo 64 bitową wersję system, która przyzwoiciej używa moc obliczeniową komputera. Mamy prawo też nie chcąc wydawać pieniędzy zdecydować się na coś gratisowego z rodziny Linux. Istnieje wiele dystrybucji tego systemu, najpopularniejsze to Ubuntu oraz Mandriva. Wybór tej opcji kojarzy się z niedostępnością lub ewentualnie nie dobrym działaniem programów ze środowiska Windows.