Kroki budowy domu – zobacz, w jaki sposób to wygląda

Tak właściwie jeśli gra toczy się o budowanie domu, to mówimy tu o pewnym procesie, który to jest definiowany mianem dodatkowych etapów. Istnieje pewien ustalony porządek, który to ma miejsce przy stawianiu budynku, jakim jest dom.

Konstrukcja domu to trzy fazy, o których można powiedzieć oraz które to wynikają w trakcie stawiania budynku. Pierwszym etapem jest tu tak nazwany „stan zerowy”, jaki to nie obejmuje jeszcze samej budowy, a tylko cykl kroków, jakie wypada podjąć przed zaczęciem prac. Powiadając krótko niebezużyteczne jest tutaj wytyczenie działki pod zabudowę, postawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu oraz wszystkie inne formalności prawne jakich to wypada dopilnować.

Kiedy ustawimy ściany fundamentowe oraz poprowadzimy podziemne instalacje wchodzimy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on prace naziemne, a wobec tego w głównej mierze stawianie samego budynku. Wówczas to murujemy wszystkie ściany, tak peryferyjne, jak oraz wewnętrzne, tworzymy prawdopodobne klatki schodowe, budujemy półpiętra oraz stropy, otwory okienne oraz drzwiowe, a też kryjemy obiekt więźbą dachową, wraz z jej pokrywaniem – polecamy pozwolenie na budowę domku letniskowego. Można tu jeszcze wspomnieć o otworach wentylacyjnych i kominowych. Kiedy skonstruowany przez nas obiekt stoi czeka nas następny proces, który nadal formułujemy mianem „stanu surowego”, chociaż w wypadku tworzenia całej konstrukcji mówimy o „stanie surowym otwartym”, tudzież wszystkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Jedynymi zewnętrznymi robotami są tu prace tynkarskie, a też wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej i każdych drzwi prowadzących do środka. Konstrukcja domu to tak w samej rzeczy także cykl obejmujący prace wewnętrzne. Spostrzegamy poprzez to takie czynności, jak zakładanie wszelkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz obiektu, malowanie, sporządzanie wszelkiego rodzaju posadzek, instalowanie ewentualnych rozwiązań grzewczych, jak choćby ogrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a również wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe szczegóły montażowe. Po wykonaniu tych prac następuje oddanie budynku do użytku, kiedy to mówimy o trzecim etapie, inaczej tak zwanym „stanie pod klucz”.