Meble kuchenne i fronty – jakie zakupić?

Szukając perfekcyjnych mebli kuchennych z pewnością pierwszą rzeczą, na którą zwrócimy szczególną uwagę będzie ich wygląd zewnętrzny. Jesteśmy wszyscy wzrokowcami uwielbiamy otaczać się ślicznymi przedmiotami przekładamy ich wygląd nawet nad plusy funkcjonalne.

Wobec tego też pierwsze, na co zwracamy uwagę to fronty mebli, mogą one być wykonane z drzewa, forniru, szkła, płyty MDF foliowanej oraz płyty meblowej mogą być również fronty kuchenne lakierowane – więcej na domenie Systemy drzwi przesuwnych. Fronty fornirowane są wykonane z cienkiej okleiny drewnianej, która z powodzeniem ma okazję zastąpić drzewo.

Drzewo niestety nie jest nazbyt należytym materiałem na fronty, bo jest ciężkie i niezmiernie obciąża zawiasy, które ekspresowo się niszczą pod naporem ciężkiego materiału. Ma swoje atuty może być z uznaniem odnawiane wystarczy jedynie zdrapać starą farbę wyszlifować przestrzeń i pomalować, lecz znaczący ciężar, rozsychanie oraz wypaczanie stawia je nisko w hierarchii słusznych materiałów na fronty kuchenne.

Fronty szklane zrealizowane są w większości wypadków ze szkła locobel jest to szkło lakierowane występujące w wielu kolorach. Decydując się na remont kuchni powinniśmy określić kolorystykę i styl, w którym zostanie ona wykonana. Jest to podwalina, na jakiej będziemy się opierać w czasie kupowania dodatków do mebli oraz materiałów wykończeniowych typu płytki na ściany czy też podłogi.

Ogólnie są dwa style rustykalny i nowoczesny, jeżeli zdecydujemy się na styl stereotypowy to drewno będzie dobrym materiałem na fronty naszych mebli. Jeżeli natomiast pragniemy czegoś bardziej nowomodnego i lubimy eksperymenty to szkło, fornir i płyty MDF, płyty lakierowane bardzo dobrze nadadzą stworzonym przez nas meblom ciekawy wygląd, gładką powierzchnię prosty styl. Fronty kuchenne w dzisiejszych meblach będą właściwie z błyszczące oraz gładkie w takich meblach brak miejsca na bezużyteczne dekoracje oraz nadmiar zdobień. Powierzchnie są przeważnie stricte ze sobą połączone i wydawać by się mogło, iż tworzą jedną całość. Mocowania są wpuszczane we front lub frezowane aluminium też powróciło do łask i wielokrotnie nadaje pionierski nowoczesnym frontom kuchennym.