Niezawodne piece do wytopu metali kolorowych

Innowacyjne piece jakie nadają się do wykorzystania w branży przemysłowej a także w laboratoriach projektuje Energoel. Można je również stosować w odlewniach, pracowniach złotniczych lub w zakładach przeróbki surowców wtórnych. Wskazane piece nowej generacji zbudowane są z podzespołów o wysokiej jakości. Z tego powodu zaliczają się do niezawodnych. Intensywne mieszanie metalu zapewnia jednolitość stopów, co ma znaczenie przy recyklingu złomów metali. Każdy z piecy jest scharakteryzowany oraz podane są jego parametry techniczne. Pod linkiem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można też skontrolować elementy z jakich piece są wykonane i wyposażenie.

Nowocześnie zaprojektowane piece indukcyjne, produkowane na podstawie pewnych technik zapewniają niskie straty mocy, co redukuje koszty eksploatacyjne, związane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest oryginalny system IPM , a więc EnergoEl. Pozwala on na maksymalne, automatyczne dopasowanie mocy pieca PDP do zmieniających się parametrów wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie użyciem hartowania indukcyjnego, czyli procesu jaki służy utwardzeniu powierzchni elementów ze stali i pozostałych stopów, jaki wykorzystuje zjawiska nagrzewania prądem elektrycznym. To gwarantuje solidność powierzchni pieca, jego odporność na zużycie przy jednoczesnym zachowaniu plastyczności rdzenia. Dodatkowo, wykwalifikowani inżynierowie wykonują modernizacje działających linii oraz stanowisk do grzania starszej daty. Zmieniają je na piece w odwołaniu do nowszych projektów.

Eksperci zajmują się naprawą podzespołów mechanicznych i wykonują modernizacje systemów automatyki sterującej procesami produkcji. Zleceniodawcy są usatysfakcjonowani z usług serwisowych z zastosowaniem hartowania indukcyjnego. To pozwoli przystosować piec indukcyjny do wymaganych czynności. Dostępne urządzenia można rzeczywiście przystosować do procesów w wybranym zakładzie, co potwierdzą opublikowane dotychczas opinie przedsiębiorców.